PO DOBU DOVOLENÉ OD 12.ČERVENCE DO 2.SRPNA 2024 NENÍ MOŽNÉ VLOŽIT OBJEDNÁVKU.DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Co znamená růženec v autě?

Proč si dát růženec do auta? Důvodů může být celá řada. Kromě jiných to může být i krásná ozdoba.

Některé věci náboženského charakteru postupem času ztrácejí nebo mění svůj význam. Mezi ně patří i růženec. Dnes už málokde potkáme babičku, jak probírá jednotlivé korálky, a přitom se tiše modlí. Růženec ale nacházíme stále častěji na palubní desce či přihrádce osobních i nákladních automobilů.

 

ruzenec

 

Lidé mnohdy netuší, jaký má vlastně růženec do auta význam. Jak bylo řečeno, jedná se o modlitební pomůcku. Lidé ale rádi věří v ochranitelské síly.

  • Pokud nebudeme jezdit bezpečně, žádný talisman nás jistě neochrání. 
  • V tomto případě to ale neplatí tak docela. Pokud má řidič tento náboženský symbol stále před očima, může ho určitým způsobem ukáznit. Pohled na něj může připomenout, že je třeba jezdit bezpečně a podle pravidel silničních provozu.

 

Růženec pomáhá při modlitbách

Pravý význam růžence tkví tedy v něčem jiném. Pro věřící to je pomůcka, jak jednoduše počítat tzv. desátky. Což zaznamená růžencové modlitby – radostné, bolestné a slavné. Verše růžencových modliteb pojednávají o životě Ježíše Krista. Jsou složené z padesáti Zdrávasů a pěti Otčenášů. Smyslem růžence a i všech dalších modliteb je přivést člověka ke Kristu, k lásce Boží.

Růžence se vyráběly a vyrábějí z mnoha různých materiálů. Mezi ty nejoblíbenější patří bižuterní korálky, perličky a kamínky. Dokonale vypadá růženec z dřevěných korálků.

 

Kde koupit růženec?

Růžence se dnes dají koupit v mnoha obchodech i e-shopech. Jedním z nich je i e-shop https://www.timotej.cz/ruzence/, který nabízí růžence vyrobené z celé řady různých materiálů. Mezi nimi jsou i dřevěné korálky a polodrahokamy. Tyto růžence jsou nejen krásně vytvořené, ale také svou velikostí přímo uzpůsobené pro možnost zavěšení do auta. 

  • Růžence mohou být také krásným dárkem pro někoho blízkého. 
  • Dáte mu tím najevo, že Vám záleží na jeho životě a zdraví.

 

Vybrat si růženec do auta